Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Zayıf Kişiler İçin Kilo Alma Diyeti

Yazar: admin   Tarih : 14 Temmuz 2015   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Zayıf Kişiler İçin Kilo Alma Diyeti

Antioksidan içeriği yüksek olan besinleri tüketmek özellikle bünyesi zayıf olanlar ve çabucak hastalananlar için çok önemlidir. A vitamini, C vitamini ve E vitamini antioksidan besinlerdir. Bu nedenle bünyesi zayıf olanlar düzenli olarak bu vitaminleri tüketmeleri gerekir. Tek tip beslenmekten kaçınmak gerekir. Çeşitli gıdaları bir arada almak gerekir. Beş besin grubu olan süt grubu, et grubu, ekmek, sebze ve meyve grubundan yeterli olacak şekilde tüketmek gerekir.
Zayıf bünyeli kişiler sebze ve meyve tüketimine önem vermeliler. Çünkü en çok antioksidan grubu sebze ve meyve grubunda bulunmaktadır. Günde 5-6 porsiyon sebze ve meyve tüketmelerinde yarar vardır. Bünyesi zayıf olan kişiler aynı zamanda tahılları da tüketmeliler. Bulgur, kiyona, yulaf tüketebilirler. Et, süt, yumurta, tavuk tükettiklerinde zayıf bünyeli kişiler daha dirençli olacaklardır.
Zayıf bünyeli kişiler hazır gıdalardan ve içeriğinde katkı maddesi bulunan gıdalardan uzak durmalılar. Şeker ve kafein uzun süreli kullanıldığında kan şekeri sorunlarına yol açar. Bu nedenle de kişilerde bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur

529 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar