Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Yetenek Nedir? Yetenek Ne Demek?

Yazar: WenDiGo   Tarih : 6 Nisan 2015   Kategori: Nedir Ne Demek
Sponsorlu Bağlantılar

Yetenek Nedir?Yetenek Ne demek?

Yetenek Nedir? Yetenek Ne Demek?

Yetenek canlilarin yasamlari boyunca hayatta kalmak adina gerceklestirdigi aktivitelerin toplandigi büyük havuza verilen genel isimdir.Bircogumuz sahip oldugu yeteneklerin farkina bile varamadan yasantisini sürdürür,bunun en büyük sebeplerinden biri kücük yaslarda maruz kaldigimiz aile baskisidir,cocuklarini düsüncesizce yüksek gelirli,prestijli mesleklere yönlendiren ebeveynler(aileler)gelecegin mutsuz ve yeteri kadar verimli olamayan bireylerini yaratmis olurlar,bu da toplumsal anlamda dengesizlik ve verimsizligin artisina sebep olur.Gelismis ülkeler olarak tabir ettigimiz ülkelerde bu basit gibi görünen lakin büyük bir önem tasiyan duruma yeteri kadar önem verdikleri icin gelisimlerini hizli ve dengeli bir sekilde gerceklestirmislerdir.Cocuk yastaki bireylerin yeteneklerini dikkatlice gözlemler ve bu yeteneklerini daha da gelistirmelerinin önünü acicak hamlelerle gelecegi sekillendiricek dahiler yetistirirler.Yetenek;sanat,saglik,bilim,egitim,spor gibi insanlar disinda etrafimizda yasiyan diger canlilarda da hayatta kalmak adina daha bircok alanda gözlemlenebilen bir aktivitedir ve yasiyan her canli bir yetenek sahibidir.

Yasadigimiz dünyaya ve gelecek nesile bir katkida bulunmak adina gelecek nesili dogrudan etkiliyebilme özelligi olan egitimcilere,ailelere düsen görevler Nelerdir?

1) Ailelerin Cocuklarini  gözlemleyip onlarin var olan yetenekleri dogrultusunda gelismelerine yardimci olmasi ve egitim yasamlarinin bu önemli detayin göz önünde bulundurularak sekilenmesini saglamak.

2) Yetenek dogustan var olan bir özellik olabilir ama gerekli özen gösterilmedigi sürece eriyip yok olabilir,ülke olarak toplumsal ve sosyal gelisimimize katkida bulunabilicek yetenekleri koruyup gelistirmek büyük bir elzemdir.

3) Etrafimizda yasiyan diger canlilarinda yetenekleri dogrultusunda ekosisteme olan katkilarini engelliyen aktivitelerden kacinmak ve bunun duyarliligini tasimak.

Yetenek Nedir?Yetenek Ne Demek?

Yasadigimiz dünya da,evren de var olan ilahi sistem kendine ihtiyac duyulan her canliyi bulundurmaktadir lakin bu sistemi bozan ve olumsuz yönde etkileyen tek canli türü insandir.

Yasiyan hic bir canli yeteneksiz degildir sadece bunun farkinda degildir,degilizdir 🙂 O halde öncelikle kisi kendini tanimaya yeteneklerini kesfetmeye basliyarak ilk adimi atmali ve bu farkindaligin yayilmasina katkida bulunmali.ne duruyorsun? baskalarinin seni kesfetmesini bekleme sen!kendini kesfet 😉

1278 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar