Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Yahoo! Nedir? Yahoo Ne Demek?

Yazar: Nisa   Tarih : 10 Şubat 2015   Kategori: Nedir Ne Demek
Sponsorlu Bağlantılar

yahoo!nedir?ne demektir?

Yahoo! Nedir? Yahoo Ne Demek?

1995 yılında Standford öğrencisi olan 1968 Tayvan doğumlu Jerry Yang ve 1966 Louisiana doğumlu bilgisayar mühendisliği eğitimi görmüş David Filo tarafından kurulan yahoo arama motoru olarak internet dünyasında hizmet vermeye başlamasına rağmen zamanla sınır çitlerini genişleterek günde 7 Milyar sayfa gösterimi ile dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri sıralamasında 4. olma başarısına ulaşmıştır.

Küçük Adımlar Büyük Oluşumlar…

 İnternet kullanıcılarına sınırsız hizmet hedefi ile her yeni fikri hayata geçiren Yahoo gelişim sürecine ilk olarak e-posta servisiyle dosya transferi ve anlık ileti desteğiyle yazılı iletisimde özellikle ABD`nin tercihi olan Yahoo-Massenger`i meydana getirmiştir.

Yahoo hizmet verme alanında ziyaretçilerine ; Yahoo Hostjobs ile iş arama olanağı, Yahoo Finans ile paralar piyasısı – Borsa endeksi – Hisse senedi takibi , Yahoo News bölümünde Dünya genelinde ki önemli gelişme haberlerini , Yahoo Games bölümünde ölü vakitlerini bedava ücretsiz oyunlar oynayarak geçiren oyun severleri , Yahoo Launchcast Radio bölümünden Müzik severlerin online istek ve kendi zevklerine göre kanal oluşturarak parçalara oy verebildikleri eklentilerle gelişimini üst seviyelere çıkararak piyasadaki hatrı sayılır yerini sağlamlaştırmıştır.

yahoo!nedir?ne demektir?

Sınırsız hizmet verme ilkesini benimseyen Yahoo Inc. 2008 yılından itibaren Türkçe olarak ülkemizde de hizmet vermeye başlamıştır.

2013 Yılında Net gelirini 12.200 çalışanıyla 1,36 Milyar $ olarak beyan etmesine karşın 2008 yılının şubat ayında Microsoft`un Yahoo Inc. için verdiği 44,6 Milyar $`lık teklifini reddetmiştir.

Dünyanın iki farklı ülkelerinde yeryüzüne gelmiş olup Stadford Üniversitesin de yollarının kesişmesi sonucu  öncesinde dostluğa , sonrasında ortaklığa dönüşen başarı hikayesi bir kez daha tesadüfi rastlantıların mutlak bir amaca hitmez ettiğinin kanıtı olsa gerek.

705 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar