Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Sohbet Nedir? Sohbet Ne Demek?

Yazar: admin   Tarih : 23 Aralık 2014   Kategori: Nedir Ne Demek, Sohbet
Sponsorlu Bağlantılar

Sohbet Nedir? Sohbet Ne Demek?

İnsanın kendini güvende hissederek her türlü yapmacılıktan uzak samimi bir şekilde sözlü iletişimde bulunmasına Sohbet denir. Sohbet ortamı samimi ve sıcaktır. Bazen dumanı üzerinde sıcak bir bardak çay eşliğinde dost meclisleri kurulur sohbetler edilir. Bazen de sohbet acı bir kahve fincanının yanında kendisine yer bulur ve kırk yıl hatırını saydırır. Hayatta iyi ve kötü mutluluk ve hüzün iç içedir. Çoğu zaman sohbetin tınısı pozitiftir.

Mutluluklar, güzellikler paylaştıkça çoğalır; bazen de sohbetin rengi negatif olur. Üzüntü ve sıkıntılar paylaştıkça azalır. Yaşamın gerçeği, sosyal bir varlık olmamızın gereğidir sohbet. Bazen acıları, anıları, üzüntüleri ve bazen de mutlulukları, sevinçleri paylaşmamızın aracıdır sohbet.

Sohbet ettiğin kadar varsın, konuştukların kadar anlatabilirsin kendini. Susmak her zaman kendini anlatmak
için yetmeyebilir. Seni bu şekilde anlayabilmesi için karşıdakinin de senin ruh haline sahip olması gerekmektedir. İnsan olmamızın en büyük farklarından birisi düşünebilmek olduğuna göre bu düşüncenin zihindeki soyut halinin eyleme dönerek somutlaşmasıdır sohbet. Sustukların büyür içinde. Susmayacaksın. İçine attıkça o bardak dolacak ve elbet bir gün taşacaktır. Ama senin iraden dışında taşarsa işte o zaman telafisi mümkün olmayan durumlar ortaya çıkabilir. İntihar gibi. Uç gelmesin böyle şeyler, intihar eden kişilerin başkalarına göre hiç de geçerli sebepleri yoktur. Her zaman haksız olmuşlardır başkalarının gözünde. Sohbetinizle çevrenize ışık saçın ki intihar düşüncesi yaşayan kişilere bir nebze olsun katkınız bulunsun.

841 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar