Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Sohbet Adabı

Yazar: admin   Tarih : 23 Aralık 2015   Kategori: Sohbet
Sponsorlu Bağlantılar

Sohbet Adabı

 

Sanal Alem'de Chat Sohbet Adabı

Sanal Alem’de Chat Sohbet Adabı

Nasıl ki reel hayatımızda konuşmalarımıza dikkat ediyorsak sanalda da öyle olmalıyız..

Uç aydir sohbet sitelerindeyim çok saskinlikla ekran basinda kaldigim zamanlar oluyo insanlar bazen her ne kadar sanal alem olsada karsi taraftaki yazistigi kisinin canli biri oldugunu kalp taşıdığını unutuyo..

Şöyle bakmak lazim nasilki normal yasantimizda yeri geliyo arkadas ortaminda bulunuyoz, yeri geliyo aile ortaminda, yeri geliyo bi cafede oluyoz yada sinemada vs vs nasilki bu tur ortamlarda tanimadigimiz kisilerle muhattap oldugumuz oluyosa sanalida oyle dusunmek gerek..

Nere gidersek gidelim ortami guzellestirende çirkinlestirende bizleriz..

Bizler bu dunyada imtihan için variz imtihanimiz sanal alemdede ayni, yaptiklarimizla soylediklerimizle ahirette hesaba çekilcez sanal alemdede ekran basinda yazistiklarimizlada hesaba çekilcezki..

Sanal Alem Chat Sohbet

Sanal Alem Chat Sohbet

Hani derlerya dilin kemigi yok klavyeninde kemigi yok 🙂 yalan soylemek karsi tarafi kandirmak sanalda daha kolay sananlar unutmasinlarki yalan soyleyen kendine soyler , yalan basladimi ardi kesilmez aliskanlik haline geldimi basini alamazlar karsi tarafi kandirmaktan çok kendini kandiriyolar ne yazikki bunun farkinda bile degiller..

Ailelerimiz buyuklerimize karsi saygili olmamizi ogretirler dimi bu saygi nere gidersek gidelim kimlerle muhattap olursak olalim degismez bi guzelliktir unutmayinki saygi olan yerde sevgide olur ama saygi olmadan sevgi olmaz..

Sanal alemde sohbet yazisarak oluyo ben hep sunu derim kalpten beyine beyinden parmaklara 🙂 ne kadar samimi olup olmadigimizda bu sekil belli oluyo..

Hani buyuklerimiz hep derlerya çok gezenin mutlaka basina bi kotuluk gelir diye ne kadar dogru dimi çok konusaninda mutlaka yalani olur bu yuzden az oz sohbet çok hos hem kendiniz açisindan hemde karsinizdaki insanlar açisindan..

Unutmayalimki biz insanlarin temel araci sozdur yani konusurken dilimiz yazisirkende parmaklarimiz sanalda dilimiz parmaklarimiz oluyo dildir insani edepli eden ve yine dildir insani berbat eden..

Duygularimizi kalbimizle yasariz dilde tercume eder nasilki mutlugumuzu, sevincimizi, ofkemizi kalbimizde yasayip dilimizle ifade ediyosak sanalda yazisarak kendimizi ifade ediyoz..

Nasilki her dogru her yerde soylenmiyosa bu durum sanaldada aynidir, nere gidersek gidelim sozumuz yazdiklarimiz ozumuzdur, sozlerimizde yazdiklarimizda ozumuze aynadir..

Son olarakta ne soyliceksek soyleyelim ister dilimizle ister yazarak, bu durum her kim olursa olsun aynidir, soz soylemeden yada yazmadan once biz hakimiz ama bizden çiktiktan sonra soylediklerimize yada yazdiklarimiza mahkumuz..

Bos isleri birakip yol bilenlerin kervanina katilip yol almali yoksa yol bitmeden ömür biticek.

Dostluğumuzu kurmakta bize yardımcı olan vazgeçilmez bir unsurumuz olan sohbet, bize karşılıklı sevgi ve erdem göstermektedir.

Dostunuzun yürekten söylediği sözler size güzel yankılar uyandırabilir.

Bizim en güzel anılarımız dostluk içerisinde arkadaşlarımızda geçirdiğimiz güzel anlarımız ve sohbetimizle geçmiştir.

Kişilerle muhabbet edebilmek için diğer adreslere ve bizim halk dilimiz ile mekanlara gidilir.

Genellikle sohbet edebilmek için etrafımızda sessiz, rahat olabilmek ve göz önünde bulunmadan sade bir ortamlarda chat odaları içerisine gireriz.

Birbirimize karşı hoşgörülü, sevgi dolu, duygudaşlık kurabilen fikir alışverişinde bulunuruz.

Birbiriyle en iyi bu şekilde anlaşan kişiler sohbetin derinliğine inebilme imkanı sağlamaktadır.

Dostlarımızın konuşması kadar dinlenmemiz de çok önemlidir.

Bizim onlara karşı ne kadar hassas ve saygılı olduğumuzun kanıtıdır.

Esasında konuşma ve dinleme yapışık kardeşler gibidir.

Birbirinden ayrılmaz. İyi bir konuşmacı aynı zamanda iyi bir dinleyicidir.

Sadece konuşan ve ama dinlemeyen kişinin konuşması da dinlenmez.

Calisma bizden basari ve hidayet Allahtan…
Kulluk sinavindan sehadet diplomasiyla mezun olmaniz dilegiyle selam ve dua ile..

964 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar