Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Sanal Dünyada Gelişmeler

Yazar: admin   Tarih : 25 Aralık 2015   Kategori: Yaşamdan
Sponsorlu Bağlantılar

Sanal Dünyada Gelişmeler

Zaman geçtikçe geriye dönüp bakacak olursak, o günün sosyal hayatı ile günümüzün sosyal hayatı arasında birçok değişikler meydana gelmiştir. Günümüzde artık her yerde sosyal hayatımızı oluşturabilirken eskiden böyle imkânlarımız yoktu. Eskiden muhabbet etmek için görüşmek gerekirdi aynı ortamda bir yerlerde oturup yüz yüze gerçekleştirildi.

Şimdi öyle mi, her an istediğimiz yerde kendi sosyal hayatımızı çevremizi oluşturabiliyoruz. Bize bu olanağı sunuyor teknoloji. Gerek evimizde, iş yerimizde, dışarıda dolaşırken istediğimiz her yerde sosyal hayatımız bir tık ötede bizi bekliyor. Sohbet etmek için tek gereken şey istek.  Zamanı ve yerin artık önemi yok. Fırsatlar o kadar çok ki, oturduğumuz parklarda dahi artık sosyal dünyamızda kendi dünyamızı ulaşabiliyoruz.

Böyle olanaklara sahip olmak elbet bizim için avantajdır. Hatta mükemmel bir nimettir diyebilirim. Zaman zaman bulunduğumuz ortamdan uzaklaşmak isteriz ya da unutmaya ramak kala yadigar dostlarımıza koşarız, her şey kendi elimizde olduğu bu hayat bizim için gezilebilecek en güzel dünyadır. Kim istemez ki hiç adım atmadan gezmeyi, uzaklara erişmeyi ve istediği anda istediği yerde olmayı tabi ki de herkes ister.

Akıp giden zamana inat kendi kurduğumuz chat dünyasında bizim erişebildiğimiz tüm kişiler sohbet ettiğimiz bütün çevremiz özgürlüğümüzü yansıtır. Bu kanıya dayanarak her insan sanal dünyasında özgürdür diyebilirim. Kaldı ki kullanım amacından farklı işlere yönelmeyelim yeter. Kendi düşüncelerimiz bize ne kadar uygun geliyorsa karşımızda ki kişinin de bize uygun gelmesi lazım ki çevremizi oluşturabilelim. Çok önemlidir sanal dünyada muhabbet edebilmek için bu çevre, kolay kurulan bir şey değil zamanda almaktadır.

Uzun uğraşlar verdiğimiz, uykumuzdan olduğumuz geceler, yeri geldiğinde gerçek işlerimizi ertelediğimiz anlarda kurduğumuz çevremizin önemi anlatmakla bitmez. Belirli kişilerle sohbet ederiz genelde herkesle yada bulunduğumuz ortamda diğer kişilerle sık sık muhabbet etmeyiz çünkü kurduğumuz dünyanın parçası değildir. Her zaman şanslı olamayabiliriz.

Zor oluşturduğumuz çevremizi bir saat içinde kaybedebiliriz. Bu yüzden kendi tavrımız ve hareketlerimizde önemlidir. Sanal da ki chat dünyasında bir nick ya da kullanıcı değilsinizdir. Herkesin bir karakteristik özelliği, kişilik yapısı mevcuttur.

Kendi oluşturduğumuz çizginin dışına çıkarsak bizde bu dünyanın dışında kalabiliriz. Bu hususta yazdığımız her kelime karşımızdaki kişi ya da kişilere hitap şeklimize kadar özen göstermekte fayda var.

471 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar