Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Salisilik Asitin Cilt Güzelliğine Faydaları

Yazar: admin   Tarih : 14 Temmuz 2015   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Salisilik Asitin Cilt Güzelliğine Faydaları

Salisilik asit kimyasal bir maddedir. Beta hidroksi asit içermektedir. Salisilik asit ciltte meydana gelen ölü hücrelerin soyulmasına yardım etmektedir. Cildin yenilenmesini sağlar. Böylece ciltte oluşabilecek olan ölü hücreleri ciltte barındırmaz. Aynı zamanda sivilcenin sönmesine de yardımcı olur. Salisilik asit, nemlendiricilerin, tonik ve yıkayıcıların içerisine konulmaktadır.
Salisilik asit içeren ürünlerin kullanılması cildin parlaklığı ve güzelliği için çok fayda sağlayacaktır. Salisilik asitler, sivilceli, akneli ciltler için büyük fayda sağlamaktadır. Bu tür ciltlerin temizlenmesine ve cildin güzelliğine kavuşmasına yardımcı olur. Salisilik asit içeren ürünleri kullanana kişiler bu ürünlerden fayda sağlıyorlarsa bu ürünleri sürekli kullanmaları gerekir. Çünkü cilt yenilenmesini devam ettirmek, yağ salgısını düzenli tutmak, ölü hücre birikimini önlemek açısından kısa değil uzun süreler gerekir. Bu nedenle düzenli kullanmak gerekir.
Akneye meyilli cilde sahip olan kişiler, salisilik asit içeren ürünleri günlük bakım için de kullanmaları onlara fayda sağlar. Daha sonra oluşabilecek olan akne, sivilce ve komedonların oluşması da önlenmiş olur. Böylece sağlıklı ve güzel cilt sağlanmış olur.

516 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar