Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Sağlıklı Bir Uyku İçin Yapılması Gereken 4 Şey

Yazar: admin   Tarih : 21 Ekim 2014   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Uyku insan hayatında önemli bir rol oynayan ve insanların hayatında olmazsa olmazlar arasında en üst sıralarda yer alan bir durumdur. Sağlıklı yaşam için spor yapmak, dengeli beslenmek kadar önemli bir yer tutan uyku; aslında günümüzde birçoğumuzun düzensiz bir şekilde gerçekleştirdiği veya bazı sorunlar yaşadıkları bir olaydır. Sağlıklı bir uyku için yapılması gereken 4 temel madde bulunmaktadır.

• 10 gün boyunca normalde uyuduğunuz saatten 15 dakika kadar daha erken yatın. 10 gün sonra yine 15 dakika daha geri çekin. Böylece küçük saat hareketleri ile kendinizi daha erken yatmaya ve dolayısıyla da uyumaya hazırlamış olursunuz.
• Yatacağınız yerin uyku için hazır halde bulunması çok önemlidir. Özellikle oda sıcaklığını 2-3 derece düşürerek, vücut sıcaklığınızın da düşmesini sağlayın. Ayrıca kesinlikle hiçbir ışığın ve dikkat dağıtıcı durumun bulunmasına izin vermeyin.
• Teknolojinin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde, kesinlikle yatmadan önce teknolojiyle bağlantı kurmayın. Bu özellikle günümüzde birçok insanın düzenli uyku uyumasına engel teşkil eden durum.
• Gece tuvaletiniz geldiği için uykunuz bölünebilir. Bu durumda da kesinlikle yatmadan önce sıvı tüketmemeye özen göstermeniz gerekiyor. Bu şekilde bu sorunu da halletmiş olur, uykunuzu bölmeden derin ve rahat bir uyku çekebilirsiniz.

925 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar