Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Sabunların Saç Ve El Bakımı Kullanımı

Yazar: admin   Tarih : 16 Temmuz 2015   Kategori: Güzellik
Sponsorlu Bağlantılar

Sabunların Saç Ve El Bakımı Kullanımı

Saç temizliğinde saç tipine uygun sabunlar tercih edilebilir. Aromaterapi yağları ile zenginleştirilmiş sabunlar kullanılabilir. Örneğin kuru saçlar için ballı, biberiyeli sabunlar tercih edilebilir. Yağlı saçlar için limon yağı içeren sabunlar tercih edilebilir. Doğal zeytinyağı çok iyi bir nemlendirici olduğundan saçları canlandırır ve besler. Kepek problemlerinde özellikle tarçın yada biberiye sabunları kullanılabilir. Çünkü bu yağlar saç köklerini besler ve canlandırır. Sabun saçı sertleştireceğinden dolayı sadece uçlara uygulanmak koşulu ile saç kremi kullanılabilir.

El bakımı için de sabun tercihi çok önemlidir. Elleri kurutmayacak ve cilt tipine uygun sabunlar tercih edilmelidir. Sabunun pH değeri 9 olmalıdır. Cilt çok kuru ise el sabunu ile yıkandıktan sonra hafif nemli iken nemlendirici kullanılabilir. Tamamen doğal içerikli sabunlar cilde zarar vermezler.

Aromaterapi sabunları aromaterapi etkisi olan yağlardan hazırlanır. Yağlar ısıtılmadan üretilen sabunlar tercih edilmelidir. Tamamen doğal sabunlardır. Aromaterapi sabunları cilt tipine uygun olarak seçilmelidir. Limon yağı cilde canlılık verir. Lavanta zihni açar. Çay ağacı yağı akneleri yok etmek için kullanılabilir

371 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar