Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Reenkarnasyon Nedir? Reenkarnasyon Ne Demek?

Yazar: Nisa   Tarih : 2 Şubat 2015   Kategori: Nedir Ne Demek
Sponsorlu Bağlantılar
Reenkarnasyon Nedir? Ne Demektir?

Reenkarnasyon Nedir? Ne Demektir?

Reenkarnasyon Nedir? Reenkarnasyon Ne Demektir?

Ruhun sürekli tekrar bedenlenerek süresiz varlığının devamlılığına inanan spiritüalistlerin tabiriyle Renkarnasyone , diğer bir deyişle Ruh göçü ; ruhun beden değiştirerek yeniden dünyaya gelme durumu. Gerçekliği kanıtlanamamasına ragmen varolduğunu kabullenen sayısı milyarlarca insanı bulmuş bu olayın İslam dininde karşılık bulamaması hatta kâti suretle reddi bu rakamın dizginlemesine sebep gibi görülmekte.

Ruh olarak meydana getirilen , bedenlenerek belirli bir zaman aralığı süresince dünyaya gönderilmesiyle başlayan yaşam şeklinin bitmek bilmez devamlılığının savlarla ortaya atılması ”kuyuya Sen taşı at birileri çıkarmaya uğraşacaktır nasılsa” niteliğinde bir eylem olmaktan öteye geçememekte.

Reenkarnasyon inancı gereği , ruh dünya ile ilişkisini  hiçbir zaman kesmeyerek her tükenen bedenin yerine yeni bedenler koyarak mutlak varoluşuna devam etmekte. Kısacası spiritüalist idea olan reenkarnasyon ; ruh yeni bedenler arasında göç edinimiyle yeryüzündeki süresiz devamlılığını sağlamakta , Ölümden sonra devam eden hayatların ve yeniden dirilişe inanış hedefi sağlanmaktadır.

Reenkarnasyon Nedir?  Reenkarnasyon Ne Demek?

Reenkarnasyon Nedir? Reenkarnasyon Ne Demek?

 

Herbirimiz Reenkarnayon hakkında sayısız hikaye tadında dinletilere mutlaka rastlamışızdır. Öldükten sonra başka bir bedende yeniden dirilme fikrinin yanısıra bilinmeze aralanan kapıların büyülü cazibesinin karşı konulmaz cekiciliği tam bir karadelik çekim gücünde. Reenkarnasyon hakkında araştırmalar yapan Virginia Üniversitesi’nde kişilik bölünmeleri çalışmaları departmanının başında görev alan Dr. Ian Stevenson 40 yıllık süre içinde geçmiş yaşamlarından anılarını hatırladıklarını öne süren dünyanın dört bir yanında 3 bin kadar çocuk üzerinde çalışmalar yürüttü ve dünyaya reenkarnasyonun gerçekten de var olabileceğini kanıtlamaya çalıştı. Psikiyatriste göre çocuklar bu anıları 8 yaşlarına geldiğinde tamamen unutmaya başlıyor ve bu nedenle araştırmalarını geçmiş yaşamlarından izler taşıdığı öne sürülen 2-5 yaşları arasındaki çocuklar üzerinde yürütüyordu. Reenkarnasyon konusunda referans olarak kabul edilen bilim adamının “20 Örnek Reenkarnasyon Vakası” kitabında Türk olarak Adnan Kelleçi’nin Kore Savaşı’nda şehit düşen bir Türk askeriydim diye önceki yaşamını ve öldüğü anı anlattığı olayda yer almakta. Kelleçi askerin ölümünü oldukça detaylı bir biçimde anlatabilmiş ancak askerin kim olduğu nedense gizemini korumuştur. : ) Kimbilir Kelleçi daha önce ki hayatında da bir Türk olması Türkiye’den başka herhangi bir ülke hakkında bilgi ayrıntısı veremeyecek olmasının getirisidir.

Zihin isterse hikayelerin en güzelini gerçekliğini sorgulatma fırsatı vermeden yazar. Ruhun yeniden beden değiştirip doğması fikri ve bu fikri desteklemek adına sayısız yazılan yaşam hikayeleride bunun bir kanıtıdır. Ruh sonu gelmeyecek varlığını sürdürmek için bir bedene gereksinim duymaz. Ruhun ihtiyaçları yoktur. Yeryüzünde vücut bularak bir bedene hapsolduğu ân`da oksijene muhtaç bir şekilde esareti başlar.

Reenkarnasyon ideası merak duyulan doğruluğu muamma konular arasında yerini almaya devam ededursun , bir kere gelinen bu hayatın gerçeklikten çok uzakta hayali yanılsama kırıntılarının bir bütünlemesi olduğu düşünülecek olursa tekrar tekrar bir hayale yeniden uyanma fikrinin parlaklığını yitiren bir yıldız kadar kıymeti yok.

 

 

 

656 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar