Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Maya Nedir? Maya Ne Demek?

Yazar: admin   Tarih : 7 Kasım 2014   Kategori: Nedir Ne Demek
Sponsorlu Bağlantılar

Maya Nedir? Maya Ne Demek?

Maya, kullanılan ve çok popüler olan üç boyutlu animasyonlardan bir tanesidir. Mayanın diğer programlardan farkı daha çok programlanabilir bir yapıya sahip olmasıdır. Hollywood stüdyoları bu sebepten maya programını çok tercih etmektedir. Tamamen güncellenebilir, eklenebilir özelliklere sahiptir.

Maya kullanıcı olarak hem karakter animatörlerine, hem de özel efekt sanatçılarına hitap eden araçlar içerir. Karakterler üzerindeki deformasyonu ve karakter animasyonları  gerçekçi, dinamik hareketleri kullanılan araçlara sahip olduğundan önemlidir.

 

Maya sinema filmlerinin ihtiyaçlarını karşılayan özel efekt paketlerine sahiptir. Çok güçlü bir ara birime sahip olan bir programdır. Ara yüz olarak çok daha programlayıcı bir özelliği vardır.

 

Video eğitimli derslerden maya programı öğrenilebilir. Çok fazla Türkçe kitap yoktur maya öğrenmek isteyenler için. Kursa giderek ve sürekli pratik yaparak maya programını öğrenmek mümkündür.

 

Maya programlarının öğrenilmesi diğer programlara göre daha zordur. Çünkü farklı özelliklere sahiptir. Türkçe kaynak olmadığından dolayı da öğrenmek zordur. Maya programını öğrenmek için çok sayıda İngilizce kitaplar vardır. Bunun içinde İngilizce bilmek gerekir. Programlanabilir bir yapısı olduğundan dolayı öğrenilmesi karışıktır.

 

Maya en çok sinema sektöründe kullanılmaktadır. Sinema gibi karışık sahnelerin yapıldığı yerlerde kullanılır. Oyun sektöründe, oyunlar için yapılan oyun karakterlerinin hareketlerinin olmasından dolayı da kullanılmaktadır. Reklam gibi çok uzun olmayan işlerde kullanılmaz. Çünkü bu işlerde render sürelerinin uzun olmasından dolayı pek tercih edilmez.

667 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar