Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Kitap Yayınlatmak İsteyenler

Yazar: admin   Tarih : 20 Temmuz 2015   Kategori: Kitaplar
Sponsorlu Bağlantılar

Kitap Yayınlatmak isteyenler

Kitap yayınlatmak isteyenler öncelikle yazma konusunda çalışmalıdırlar. Çok okumakla alakalı bir durumdur. Çok kitap okuyup belli bir birikime sahip olunmalıdır.

Kitap yayınlatmak isteyenler yazdıklarını kağıda dökerler. Daha sonra yazdıklarını postalarlar. Yayınevlerine gönderirler. Yayın evleri bu kitabı inceler. Kabul ederlerse bu kitabı basarlar. Dosyalar bilinen yayın evi tarafından kabul edilmezse, isteğe bağlı kitap basan yayınevlerine giderek burada kitaplarını bastırabilirler. Burada sadece kitaplarını bastırabilirler, yada hem kitaplarını bastırabilirler hem de dağıtımını yapabilirler. Ayı zamanda kitaplarının pazarlamasını da yapabilirler. Fiyatlar da bunlara göre değişir.

Kitaplarda önemli olan içeriktir. İçeriğe hakim olmak gerekir. Herkesin uzmanlık alanına göre kitabı incelemek gerekir. Kitap sahibi ile yayınevi arasında klasik birtakım sözleşmeler yapılır. Kitabın dağıtımını ve haklarını devretmek adına yapıla sözleşmelerdir. Kitap yayın kurulunda kabul edildikten sonra bu sözleşmeler imzalanır. Yayınevinin bakış açısı yayınlanacağı kitapları seçerken çok önemlidir. Yayın evine gelen eserler yayın kurulunda tartışılır. Hep beraber oturup konuşarak kitap hakkında karar alırlar. Kitabın basılıp basılmayacağına bu şekilde karar verilir.

469 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar
    Benjamin Parzybok Koltuk Koltuk

    Benjamin Parzybok Koltuk
       Koltuk
    Yeni nesil yazarlardan  B