Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Kışın Su Tüketimi

Yazar: admin   Tarih : 19 Temmuz 2015   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Kışın Su Tüketimi

Kışın su içmekte zorlanan kişiler özellikle kahvaltıdan sonra iki bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmeliler. Mevsim meyvelerini suyun içerisine koyarak suyu cazip haline getirebilirsiniz. Böylelikle vitamin açısından da zengin meyveler tüketilmiş olur.

Kışın su içmeye dikkat etmek gerekir. Günde 2-2 buçuk litre su tüketilmesi gerekir. Su ve lif bakımından oldukça zengin olan besinleri tüketmek de yararlıdır. Greyfurt, limon, portakal, mandalina, brokoli, ıspanak kışın bol bol tüketilmesi gereken besinlerdendir.

Su hayat kaynağıdır. Su içmenin birçok faydası vardır. Metabolizmayı hızlandırır. Su aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Besinler kolay bir şekilde emilir. Besinlerin sindirimi ve hücreye taşınması kolaylaşır.

Su yerine çay, kahve, asitli içecekler içmek suyun yerine geçmez. Hatta bu içeceklerin zararları vardır. Suyu kendisi olarak içmek gerekir. Bu sayede su fayda sağlar. Az su içen kişilerde dikkat güçlüğü, yorgunluk oluşur. Aynı zamanda hafıza bozukluklarına neden olabilir. İşe konsantre olamama sorunu yaşanır. Su sayesinde kişi kendini daha dinç hisseder. Konsantrasyonu artar.

560 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar