Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Kilo Almamak iÇin Nasıl Bir Diyet Programı Uygulanabilir?

Yazar: admin   Tarih : 7 Kasım 2014   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yapmak istiyorsak eğer bir diyetisyenden yardım almamız gerekir. Çünkü herkesin yağ dengesi, kan değerleri farklıdır. Bunun dışında kronik hastalıklara sahip olan insanlar diyet yaparken onlara özel bir diyet programına göre hareket etmeleri gerekir.

 

Kilo vermek için sadece yiyeceklerin dengeli olarak tüketilmesi yetmez. Mutlaka fiziksel aktivitelere de yaşamımızda önem vermemiz gerekir. Bunlarda kilo vermemize yardımcı olacaktır. Hareket etmeden sadece belli besinleri yiyerek kilo kaybı yaşanmaz. Yürüyüş, egzersiz, yüzme gibi spor aktivitelerinden birini yada bir kaçını hayatımıza geçirmemiz gerekir.

 

Genel bir diyet programından söz etmek gerekirse kahvaltı öğle ve akşam yemeklerin de şu şekilde bir diyet uygulanabilir. Diyet yaparken kahvaltı da süt içilebilir. Muz yada kuru erik yada kayısı gibi gıdalar yenebilir. Yada dereotlu peynirli bir omlet yenilebilir. Salam, sucuk, sosis gibi gıdaların tüketilmemesi gerekir. Arada bir el yapımı olarak hazırlanmış sucuklar tüketilebilir. Bunun dışında ekmek iki dilim kadar tüketilebilir.

 

Öğle yemeğinde et ağırlıklı yiyecekler tüketilmesi uygun olur. Izgara et, tavuk , balık gibi gıdalar yağsız bir şekilde pişirilerek yenebilir. Bunu yanına bol yeşillikli bir salata yapılabilir.

 

Akşam yemeklerinde sebze yemeklerinin tüketilmesi tercih edilmelidir. Bununla birlikte yoğurt tüketilebilir. Fazla karbonhidratlı ve yağlı besinler tüketilmemelidir akşam yemeklerinde. Mutluluk hormonları azalır. Çünkü kan ve şeker değerlerimizi bu gıdalar düşürebilir. Daha hafif ve daha doyurucu yemekleri tercih etmemiz gerekir. Tabi belli başlı diyet programında unutulmaması gereken gün boyu su tüketimini ihmal etmemek gerekir. Su içmek son derece önemlidir.

568 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar