Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Kaliteli Bir Diyet Nasıl Yapılır?

Yazar: admin   Tarih : 6 Mart 2016   Kategori: Beslenme Diyet, Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Kaliteli Bir Diyet Nasıl Yapılır?

Diyet yaparken belli başlı bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Kişi öncelikle beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi ve yaşamını düzene sokması lazım. Eğer eski alışkanlıklarından vazgeçemez ve eski yaşantısına geri dönerse uyguladığı diyet programı hiçbir işe yaramayacak, üstelik verdiği kiloları geri alacaktır.

Diyet yaparken sağlıklı bir yaşam için beslenmenin yanında düzenli bir uyku uyuması gerekmektedir. Özellikle tok karnına uyunmamalıdır. Çünkü bu durumda metabolizmanın çalışma hızı düşer. Düzenli saatler uyuyup uyanmak metabolizmanın hızını artırır.

Beslenme alışkanlıklarını değiştirirken, beslenme uzmanlarının ortak olarak söyledikleri üç beyazdan uzak durun. Üç beyaz dediğimiz;un, şeker ve tuzdur. Tuz kullanımında kristal tuzu tercih edin o da çok az miktarda olmalı. Tuzun su tutma özelliği olduğundan az miktarda kullanmaya dikkat etmelidir. Poğaça, açma, kek, ekmek gibi unlu mamüllerden uzak durun. Ekmek tercihiniz beyaz ekmekten yana olmasın. Porsiyonları az tutmaya dikkat edin ve azar azar sık sık yemeye çalışın. Öğünlerinizi atlamamaya dikkat edin.

Beslenmeye ve uyku düzenine dikkat ettiğiniz gibi egzersiz yapmaya özen gösterin. Düzenli egzersiz doğru yaşam biçimi demektir. En azından düzenli yürüyüşler yapın ama koşmayın. Sağlık bir yaşamı bence herkes hak ediyor ve sakın kendinize haksız davranmayın, kendi sağlığınız için bunu yapın.

387 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar