Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Kadın Erkek İlişkileri

Yazar: admin   Tarih : 11 Şubat 2016   Kategori: Aşk Evlilik
Sponsorlu Bağlantılar

Kadın Erkek İlişkileri

Kişilerin iyi özellikler taşıması kadar iyi olmayan özellikleri de barındırmasından doğal başka bir şey yoktur. Herkesin taşıdığı özellikler durumlar karşısında verdiği tepkiler farklıdır. Kişilerin sevilen davranışlarıyla birlikte öfke ve kızgınlık gibi birbirlerinden olumsuz duyguları paylaşması kişinin sağlıklı bir yapıya sahip olduğunun belirtisidir. Beynimiz iyi duygulara cevap verdiği kadar olumsuz kötü duygulara da cevap vermekle görevlidir.

Bütün bu olumsuzluklara öfke ile verilen cevapların nedeni negatif düşüncelerimizin paylaşma tarzıyla bağlı olmasıdır. Negatif düşünleri taşıyan kişiler öfke ve sinir duygusuna daha yakın yaşarlar. Genelliklede çevrelerinde sinirli biri olarak tanınırlar.

Özellikle yaşanılan evliliklerde taşınılan bu özellik sık sık yükselen ses tonlarının var olmasına sebebiyet verir. Oysaki eşlerin konuşmaya, dinlenilmeye ve anlaşılmaya ihtiyaçları vardır. Ortaya çıkacak sıkıntılarda sorunu birlikte çözmek adına sakinliğin olması birinci şarttır.

Yaşanılan olaylarda eğer ki bir sinir söz konusu ise kişi kendisini frenlemeli siniri aza indirgemeli ve karşı tarafı da anlamaya çalışması gerekmektedir. Buda ancak kişinin kendisini karşı taraftaki kişinin yerine koymasıyla yani empati kurmasıyla olmaktadır.

Empati kurmasını başaramayan fakat ilişkiyi sağlam adımlarla ileten kişiler de vardır. Bunun nedeni ise güçlü bir karaktere ve güçlü bir duygusal zekaya sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Duygusal zekasını zinde tutmasını başaran kişi olaylar karşısında karşısındakinin olaylar karşısındaki duygularını hemen algılar ve kendi duygularıyla kıyaslayıp sükuneti sağlaması gerektiğini anlar, sinirli olması gereken yerde sakin olmasını başarabilir.

Devamlı bir öğrenme hayatında yer alan bizler duygusal zeka gücümüz ile bu kavramları kolayca algılayabilir ve hayatımıza endeksleyebiliriz. Sinirli bir yapıya sahip olan kişilere genellikle bu küçükken de böyleydi cümleleriyle daha bir baskın hale getirilerek olmayan bir durumu kişiye kişilikmiş gibi yük edebilirler. Ve kişi bu bilinçaltıyla kendisinin sinirli olmak zorunda olduğunu bir yapıya bürünür. Ya da sinirli olmanın doğru bir davranış olduğunu algılar.

Genellikle kendi özgüveni eksik olan kişilerde de sinir olayı görülmektedir. Karşıdaki kişiye kendini kabullendirme yolu olarak seçilir. Ve duygu olmayan bir hisle sadece sinirle halledilen sorunlarda maalesef ki merhamet acıma duyguları da yitirilmiş olur. Genellikle sinir kişilerin yaşadığı birçok psikolojik biriken sorunun bir anda patlaması olayıdır.Ve kişi genellikle sinirlerim bozuk cümlesini telef üz eder.Olaylar karşında baş edebilme destek olarak görülür.Fakat karşıdaki kişiyi daha fazla kırmaktan başka bir işe yaramaz.

Sinirli olduğunuz anlarda vucut dilinizin beyninin neyle rahatladığını bulmaya çalışıp sakinleşmeyi denemelisiniz. İlişkileri sallantıya uğratan bu en büyük etkenden kurtulmanın yollarını aramalısınız. Eğer fazlasıyla bir sinire sahipseniz bunu birliktelik yaşadığınız kişiye vurgulamalı ve kişinin olaylar karşısında sizin karakterinizin bu oluşunu bilmesi sağlamalısınız. Aksi takdirde karşı tarafında var olan sabrı bitebilir ve kendisinde de artık başa çıkabilmek adında sinirli bir hale büründüğünü görebilirsiniz.

Kana kan dişe diş değimiyle örtüşen bir halede büründüyse bir ilişki anında çözümsüz bir şekilde son bulmaya mahkûm olur. Sakin davranmak ve sinirlere hakim olma becerisi ilişkilere huzur vermekte ve değerlerin derecesini yükseltmektedir.

310 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar