Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

İnternet Ve Çocuk

Yazar: admin   Tarih : 17 Şubat 2015   Kategori: Yaşamdan
Sponsorlu Bağlantılar
İnternet Ve Çocuk

İnternet Ve Çocuk

İnternet Ve Çocuk

Bilgisayar ve internet, hayatımızın her safhasında kolaylıklar sunan, adeta hayatımızın ayrılmaz bir parçası hâline gelen büyük bir veli nimettir.

Öğretimde, bilgiye ulaşmada, iletişimde vazgeçemediğimiz teknolojinin en üst duzeyı halını almıs bulunmakta. Fakat, faydaları üstunlukleri kadarda zararı da vardır. İnsan beynının eseri olan sanal âlemin, internetin çeşitli tuzaklarla dolu olduğunu da asla unutmamalıyız.

İnternet, bilginin,iyiligin yanında, kötülüklerin de cirit attığı, her köşesinde gençleri kolaylıkla ağına düşürebilecek değişik sinsi oyunların oynandıgı bir dünyadır.İnternet üzerinde oynan oyunlar tuzaklar cocuklar uzerınde psıkolojık baskılara tehtitlere yol acıyor.Çocuklar bu durumlarını aılelerınden, gizlemekte ve paylasamaktadır.Bu durumda bazen ıntıhara kadar gıden kaybolan bir hayata sebeb oluyor.

Çocuk ve genç lerin sureklı kendılerını içinde buldukları bu alem bellı bır sure sonra bağımlılık derecesıne yol acıyor.Heleki,internette güvenlik filtresi yoksa, çocuk burada nefsine hoş gelen ve haz duydugu imkanlara sahip oluyor. Buradan haz ve zevk almaya başlayan çocuk ve genç, kendini kontrol edemez hale geliyor, bir internet bağımlısı olup cıkıyor.

internet, belli faydaları olsa da neticeleri itibarıyla çocukların ahlaki yapısını,anlayısını mahremiyet olgusunu, karakter yapısını ve kişiliğini olumsuz sekılde etkileyebilecek sisteme sahıp İnternetin olumsuz ,zararlı yonlerinden kurtulmak ıcın aile ve okulun ciddi manada cocuga egitim vermesi bilinclendirilmesi gerekir. Özellikle bu bılınclendırmeye oncelıkle anne ve babanın el atması gereken cıddı bır konudur. Erken tedbir çocukta oluşturulabilecek zararların önüne geçebilir.

468 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar