Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

İnternet Artık Yaşamımızın Her Alanında

Yazar: admin   Tarih : 26 Mart 2016   Kategori: Yaşamdan
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Artık Yaşamımızın Her Alanında

İnternet artık yaşamımızın her alanında ve aynı zamanda da her anında bizlerle birlikte oluyor. Son derece hızlı gelişen, gelişmeye devam eden teknoloji doğrultusunda artık her evde en az bir tane internet bağlantısı yapabileceğimiz cihaz bulunuyor. Eskiden masa üstü bilgisayarları bile birçok evde göremezken artık bu bilgisayarların yüzüne bakılmıyor. Masa üstü bilgisayarlar kendilerine ayrılan yeri laptoplara bırakırken; artık daha çok kolay taşınabilen ve hemen bilgilerin edinebileceği tabletler, iPadler devri başladı. İnternet bağlantısı bulmanın da kolaylaştığından söz etmek gerekiyor. Artık evinizde olmasanız bile işyerlerinde, kafelerde, tatil yerlerinde ve hatta toplu taşıma araçlarında bile WİFİ adı altında internet bağlantısı hizmeti verilmeye devam ediliyor.

İnternetin bu denli kendisini hissettirmeye başlamasının sonucunda alışkanlıklarımız konusunda da bazı değişiklikler yaşamaya başladık. Örnek vermek gerekirse; eskiden aylık ya da haftalık dergileri takip ederdik. Gerek kültür sanat alanında, gerek kadın konularında ve daha birçok konuda, kategoride dergiler çıkardı. Bunlar alınarak hayata dair bilgiler edinilir takip edilen ünlülerin röportajları okunurdu. Dergi okuma alışkanlığı da artık online portallar aracılığı ile gideriliyor. Elimizde somut bir dergi olmasa da hem daha kolay hem de ücretsiz bir şekilde e- dergiler ya da bu dergilerden öne çıkan başlıklar Zurna gibi çeşitli sitelerde yayımlanıyor. Sohbet Sitelerinde de yayınlanan röportajlar, kadınlara özel konuların yanı sıra bir de Sohbet Chat imkanı da veriliyor.

İnternetin yaygın bir hal alması nedeni ile meydana gelen değişikliklerden bir tanesi de gazete okuma kültürünün yok olmasıdır. Eskiden günlük çıkan gazeteler takip edilirdi ve hatta bazen bir gazetenin yetmeyip birden fazla gazetenin de alındığı olunurdu. Gazetelerin arkasında yer alan bulmacalar çözülerek beyin jimnastiği de yapılırdı. Günümüzde ise artık gündem internet sitelerinden takip ediliyor. Gazetelerde çıkan başlıklar haberin en ince ayrıntısına kadar sitelerde yayınlanıyor ve üstüne de yorum yapma imkanı sunuluyor. Haberlerin altına yorumlar bırakarak gündem hakkındaki paylaşımlarınızı ve düşüncelerinizi yapacağınız sitelerden bir tanesi olmaktadır. Size sadece haber okuma değil; bunun yanında da chat yapma şansını da sunuyor.

İnternet hayatımıza girmeden önce ya da diğer bir ifade ile internete bağlanmak bu kadar popüler olmadan önce insanlar vakit geçirmek, muhabbet etmek ya da kaynaşmak amacı ile ev gezmeleri yaparlardı. Hatta haftada bir gün mutlaka komşular ya da aile dostları arasında ev toplantıları yapılarak muhabbetler edilirdi. İnternetin daha popüler bir hale gelmesi ile birlikte evlere yapılan ziyaretler yerini muhabbet sitelerine bıraktı. Seviyeli bir şekilde yeni kişilerin tanındığı bu sitelerde ücretsiz ve hiçbir zahmete girmeden konuşuluyor. Günümüzde bu hizmeti veren siteler arasında hatta ilk site Zurna.Name.Tr dir. Bu seviyeli güzel muhabbet sitesinde kullanıcıların rahat iletişim kurabilmesi için sohbet odaları yer alıyor.

402 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar