Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

İlişkilerde Maddiyat

Yazar: admin   Tarih : 13 Şubat 2016   Kategori: Aşk Evlilik, Tavsiyeler
Sponsorlu Bağlantılar

İlişkilerde Maddiyat

Kural gereği yaşıyorsanız bir maddiyat gerekmektedir. Bir de hayatınızda yükümlü olduğunuz sorumluklarınız varsa yani geçim denilen derdin içinde birde aile kavramı var ise işler büs bütün daha zordur. Kendi istekleriniz ikinci sınıfa atılır ve ön plana çıkan isteklere cevap verme zorunluluğuna cevap vermek zorunda kalırsınız. Bazen bu durum kişiyi yorar.
 
Maddiyat bütünüyle yeme, içme, giyme, ev ihtiyaçlarını karşılama adı altında toplanır. Hepsi bir birine paralel parçalardır. Günümüzde bayanların da artık çalışma gibi eğilimleri ile bu sorumluluk yükü aza indirilmiştir. Fakat günümüzde hala büyük orandaki bir kesimde eş çalışır bayan evinde çalışır. Yanlış bir durum mu elbette ki değil, fakat bu durumda erkeğin eğer ki yeterli bir maddiyata sahip olamayacağı bir iş kapısı söz konusu ise başlı başına sıkıntıdır.
 
Her ne kadar kişiler bir araya gelişlerinde samanlık seyran olur hesabı düşüncesiyle bir araya gelseler de bu sorun karşısında bir süre sonra çatışmalar ve sıkıntılar başlar. Eve harcanan masrafların eksikli olması, ödenemeyen faturalar gibi benzer durumların yaşanması ailenin düzeni bozmaya yeterli olur.
 
Burada suç erkeğin midir ki sorusuna cevap elbette ki hayır. Fakat bunu her ya sonu eve dahi girmek istememelere çevirmemelidir. Bu konuda hiç istenilmese de yük bayanların omzundadır. Yani idare edebilme, sabretme ve destek olma. Bu üç cümle ile kişi bütünleşmeli ve evin huzuru adına bunu benimsemelidir.
 
Evde pişmeyen bir yemekte eve gergin gelen eşe aldığın mı var ki de yemek pişireyim denmemelidir. İllaki yiyecek bir lokma vardır bir köşede. Üretken bir bayan azdan çok yapmasını becerir. Eişine destek olmak adına eve gelmeyen ekmekte şikâyet etmemeli ve unu, tuz su üçlü karışımıyla tavda doyacak kadar minik ekmekler yapabilir.
 
Günümüze göre bu bayanlar için o eskiden kalma devirlerdi cümlesiyle yer değiştirmiş fedakâr olma kavramından oldukça uzaklaşılmıştır. Ve günümüz bayanların istekleri artık bir lokma ekmek değil, güzellik salonlarında nefes almak olmuştur.
 
Yanlış anlaşılmasın bu cümleler, ebetteki bayanlar her şeyin en iyisini hak ederler, çünkü bayanların varlığıyla erkeler ayakta dururlar. Fakat ilişkilerde dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunlar
 
**Maddiyat konusunda sıkıntı yaşayan eşe isyan değil destek olunmalı.
**Sabırla ihtiyaçlar sınıflandırılmalı acil olan ihtiyaçlar dile getirilmelidir.
**Maddi konularda yaşanılan kavgalar yapılmamaya dikkat edilmeli yapıldığı takdirde anında özür ifadesi kullanılmalıdır
**Kurulan sofralarda fazla çeşit değil lezzetler dile getirilmelidir.
**Geçici bir durum olduğunu benimsemeli ve üzüntüleri fazlasıyla yaşayıp da sağlık sorunlarıyla karşılaşılmamasına dikkat edilmelidir.
 
Maddi sorunlar her ne kadar yaşansa da bilimeli ki yaşanılan beraberliklerde her iki tarafta bu olumsuzlukları birbirine yaşatmak istemezler. İhmal edilmeyen destekle aşılacak durumu zorlaştırmadan aşmalı ve daha da güçlenip kenetlenen birlikteliklerle hayata göğüs gerilmelidir.

309 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar