Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Hızlı Kilo Vermek iSteyenler Ne Tür Yiyecekleri Tüketmeliler?

Yazar: admin   Tarih : 7 Kasım 2014   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak isteyenler öncelikle lifli gıdalar tüketmelidirler. Lifli gıdalar içerisine sebze ve meyve gıdaları girmektedir. Çünkü lif içeriği bakımından oldukça zengin gıdalardır. Fakat bunlar tüketilirken de aşırıya kaçmamak gerekir. Lifli gıdalar hızlı kilo vermek açısından en yardımcı gıdalardır.

 

Beyaz ekmek yerine, kepek, çavdar, tam buğday ekmekleri tüketmek gerekir. Beyaz ekmeklerle bu ekmekler arasında kalori açısından bir fark yoktur. Fakat lif içeriği bakımından daha zengin olan bu ekmekler sindirimi hızlandırırlar. Bağırsaklarımız daha rahat çalıştırarak kalın bağırsak kanserinden de koruyucu bir özelliği vardır.

 

Süt ürünlerinde light olanlarını tüketmemiz gerekir. Şeker yerine yapay tatlandırıcı ile hazırlanmış ürünleri tüketmeliyiz. Bunun dışında pilav yapacaksak beyaz pirinç yerine bulgur pilavını tercih etmek doğru olur. Kepekli pirinçlerde tüketilebilir. Piyasada kepekli pirinç, kepekli makarna gibi gıdalar bulunmaktadır. Bunların tüketilmesi daha uygun olacaktır.

 

Kuru baklagillerin  tüketimlerini arttırmak gerekir. Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler haftada en az iki öğün bakliyat tüketmelidirler. Kuru fasulye, nohut, mercimek, kuru barbunya lif oranı yüksek olan baklagillerdendir.

Bunun dışında salata tüketimi de oldukça önemlidir. Ancak yapılan salatanın içine bir tatlı kaşığından fazla yağ konulmamalıdır. Yağ oranına dikkat etmek gerekir.

 

Hızlı kilo vermek için yapılan sebze yemekleri az yağlı olarak ve buharda pişirilmelidir. Yada haşlanmış olarak pişirilerek tüketilebilir. Hızlı kilo vermek için kırmızı et yerine beyaz et tüketimi tercih edilmelidir. Bunun yanında her gün bir öğünde mutlaka sebze tüketimine önem verilmelidir.

896 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar