Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Göz Miğreni Nedir? Ne Demek?

Yazar: admin   Tarih : 30 Ocak 2016   Kategori: Nedir Ne Demek, Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Göz Miğreni Nedir? Ne Demek?

Göz Migreni çeşitli nedenlerle ortaya çıkar ve dikkate değer belirtileri vardır. Çoğunlukla kadınlarda görülen göz migreni’nin pek çok belirtisi bulunur. Göz miğreni bulunan kişiler vakit kaybetmeden doktora gitmeli ve tedaviye başlamalıdır. Aksi halde hem yaşam kalitesi düşecek hem de gözde kalıcı hasarlar meydana gelecektir.

Göz miğreni’nin sebep olduğu bazı olumsuzluklar bulunur. Bunlar arasında şaşılık, göz felci gibi ciddi sağlık sorunları yer alır. Uzmanlar bu gibi sorunların sıklıkla meydana gelmediğini belirtse de bir riskin bulunduğu ortadadır.

Göz Migreni Belirtileri Nelerdir?

Göz miğreni olan bir insan; görme bozukluğu, net görememe, ışıklı çizgiler görme, gözde kıvılcımlaşma gibi olumsuzluklar yaşar. Özellikle ışıklı çizgiler görme ve gözde kıvılcımlaşmalar yaklaşık olarak 15 dakika sürer. Bu tür sorunlar yaşıyorsanız göz migreni olmuşsunuz demektir.

Göz miğreni, kendisini yalnızca ışıklı çizgiler görme, görme bozukluğu şeklinde göstermez. Gözde ağrı ve yanma hissi olarak da ortaya çıkabilen göz migreni ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Bu nedenle bu tür belirtilerin ortaya çıkmasından sonra mutlaka uzman bir hekime başvurmak gerekir. Tedavi sonrasında göz migreni hastaları eski sağlıklarına hızla kavuşacaktır.

1088 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar