Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Enerjiyi Arttırma Yolları

Yazar: admin   Tarih : 19 Ekim 2014   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle farklı farklı amaçlarla büyük bir koşuşturmaca yaşadığımız günümüzde, işlerimizi daha iyi yerine getirebilmek, halsiz düşmemek ve işlerimizde verimli olabilmek adına enerjimizi arttırmamız gerekiyor. Bunun için enerji arttırıcı bazı içecekleri, yiyecekleri veya spor tarzlarını benimsememiz gerekiyor. Bu arada enerji verici düşüncesi ile veya dinç tuttuğu görüşü ile kahve tüketen insanlar aslında pek de doğru bir davranış sergilemiyorlar. Çünkü içerisinde yer alan kafein, çoğu insanda zamanla olumsuz etkiler oluşturabiliyor. Bunun için daha doğal yöntemlere yönelmekte fayda var.

İşte enerjiyi arttıracak bazı yöntemler:

Yeşil Çay: Sağlığa birçok anlamda yararı olan yeşil çay, hastalıklara karşı da savaşıcı bir etki içeriyor. Ayrıca enerjinizi de arttırıyor. İşlerinizi daha verimli yapmanız yardımcı oluyor.

Kuruyemişler: İçerdikleri protein ve sağlıklı yağlar sebebi ile her gün bir avuç ceviz ve badem tüketmenizde fayda var. Özellikle cevizin zeka açıcı bir etkisi de bulunuyor. Ceviz veya badem gibi kuruyemişlerle direnci arttırmak da mümkün.

Yoga: Özellikle spor ve egzersiz yapmak kişinin direncini arttıran önemli bir olaydır. Son dönemde popüler olmaya başlayan ve nefes hareketleriyle yapılan yoga; bu anlamda büyük bir önem taşıyor. Hem çok yorulmamanız, hem de vücudunuzun gücünü arttırmanız için önemli bir egzersiz…

428 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar