Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Doğum Sonrası Annelerde Görülen Sağlık Sorunları

Yazar: admin   Tarih : 3 Kasım 2014   Kategori: Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Doğumdan sonra anneler doğuma bağlı olarak ortaya çıkan birtakım sağlık sorunları ile karşılaşırlar. Dikiş yerlerinde ağrıların olması, dikiş yerlerinin geç iyileşmesi gibi sağlık sorunları ile karşılaşabilirler. Bunun dışında tiroit beziyle ilgili olarak sağlık sorunları ile de karşılaşılabilir. Tiroit bezinde meydana gelen sorunlar kişiyi depresyona itebilir. Kilo vermede zorluk çekilir. Ödemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Hamilelikten sonra kişide oluşan kilolar onun psikolojik olarak moralini bozabilir. Doğum sonrasında vücutta çatlaklar ortaya çıkar. Bu çatlaklar kişiye rahatsızlık verebilir psikolojik açıdan.

Tiroit bezinde bozukluk olan yada yakınlarında tiroit sorunu yaşayan kişiler lohusalık döneminde kontrol altında tutulmalıdır. Doğumdan sonra uykusuzluk, yorgunluk görülmesi herkes tarafından bilinen bir durumdur.

Hamilelikte en sık rastlanan sağlık sorunu saçların dökülmesidir. Her gün 100-150 tel saçın dökülmesi normal bir durumdur. Çünkü saçlar sürekli kendini yeniler. Lohusalık ve hamilelik döneminde saçların yenilenme hızı daha çok artmaktadır. Saçın dökülmesi daha geniş bir alanda gerçekleşir. Bu dönemde saçların dökülmesinden endişe etmemek gerekir. Çünkü dökülen saçların yerine yenileri çıkacaktır. Yani saçların dökülmesi kalıcı bir dökülme değildir. Bu durum saçların yenilenmesi içindir.

Hamilelikten sonra yaşanan sorunlardan biri de aşırı terlemedir. Terlemenin nedeni ise hormonal ortamı sağlayan maddeler, ter bezlerini uyarmaktadır. Bu nedenle lohusalık döneminde aşırı terleme görülür. Bunların dışında herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaz. Hamilelikten önce kişi nasılsa hamilelik sonrası da hayatına öyle devam eder.

438 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar