Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Diyet Nedir? Diyet Ne Demek?

Yazar: admin   Tarih : 17 Şubat 2016   Kategori: Beslenme Diyet, Nedir Ne Demek, Sağlık
Sponsorlu Bağlantılar

Diyet Nedir? Diyet Ne Demek?

Diyet denildiği zaman akla ilk olarak kilo vermek gelir. Oysa diyet geniş kapsamlıdır. Sağlıklı bir yaşam ve zinde bir hayat için olan, düzenli beslenmeye diyet denir.

Günümüzde obezite hastalığı yaygın olarak görülmektedir. Çok genç yaşta çocuklarda ve gençlerde de obazite görülmektedir. Şişmanlık sağlık açısından tehlike oluşturabilen bir durumdur. Şişmanlığın sebebi yakılması gereken kalorinin yakılmamasıdır. Günümüzde birçok diyet uzmanı bulunmaktadır.

Diyet yaparken rastlanan sorunlardan birisi de neyi ne kadar yememiz gerektiğidir. Bir günlük almamız gereken kalori miktarı, yağ oranı, karbonhidrat, yemememiz gerekenler ve yememiz gerekenlerin ne olduğu hakkında pek bilgimiz yoktur.

Başta da söylediğim gibi diyet sadece kilo sorunu yaşayanların uygulaması gereken bir durum değildir. Kilolu insanların yanında; tansiyon hastaları, şeker hastaları ve böbrek hastalarının da uygulaması gerekmektedir. Genel olarak miktarı belirlenen gıdalar olsa da diyet aslında kişiye özgün olmalıdır. Örneğin; kişinin, sağlık durumu, alerjisi olduğu yiyecekleri, metabolizması, yaşı, boyu, cinsiyeti, özel durumu, genetik yapısı ve vücudun analizi belirlendikten sonra beslenme uzmanı tarafından kişiye özgü verilen bir diyet programı olmalıdır.

1062 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar