Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Bu Hayatın Neresinden?

Yazar: Nisa   Tarih : 7 Şubat 2015   Kategori: Genel Bilgiler
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Hayatın Neresinden? Usta Ressam ve Çırağı

Bu Hayatın Neresinden? Usta Ressam ve Çırağı

Bu Hayatın Neresinden?

Bir hikaye vardır kimilerin bildiği kimilerinin ise şimdi öğreneceği..

Usta bir ressam çırağıdır kahramanımız , Çok iyi resim yapamadığından yakınır ve bir gün ustası bu karamsarlık karşısında yaptığı tabloyu alıp şehrin en işlek caddesine inmesini ister. Tablonun yanına ” Resimde beğenmediğiniz size göre kusurlu bulduğunuz yere fırca darbesi vurun ” notu ile bir kutu kırmızı boya ve fırça bırakmasını söyler.

Genç öylesine heyecanlıdır ki tablonun karşısındaki yerini alır. Çok geçmeden bir bayan gelir ve resmin sağ alt köşesine minik kırmızı bir çarpı işareti kondurur. Bu böyle devam eder. Her geçenin kırmızı çarpılar bıraktığı Resim saatler sonra kırmızı çarpı işaretlerinden görünmez hale gelir.

Genç Üzüntü içerisinde resmi Ustasına götürür. Usta resmi yeniden yapmasını ve aynı şekilde şehrin en kalabalık caddesine bırakmasını ister ama tek farklılıkla , bu sefer  bir palet rengarenk boya ve fırçalarla birlikte Resmin beğenmediğiniz yerini düzeltin notunuda resmin yanına bırakmasını ister.

Genç resmi bitirir ve ustasının dediği gibi caddeye bırakır. Ertesi gün resmi almaya gittiğinde Resmine hiç dokunulmamış olduğunu görerek sevinçle Ustasının yanına gider. Usta Ressam aynen şöyle der..

“ İlkinde ; insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün. Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı. 2.’sinde ; onlardan yapıcı olmalarını istedin. Hiç kimse buna Cesaret edemedi. Emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın. ”

Karşımızdakine tanıdığımız fırsat kadar eleştiriliriz. Başarılarımız kendimize ait olduğu kadar hatalarımızda bize aittir. Kimse arkadaşının at yarışında kaybettiği para nedeni ile o gece aç uyumayacaktır yada Kimse Komşusunun , yeni şirketinde sağladığı başarının getirisi olan kazanç ile zenginliğe kavuşmayacaktır..

Hayat ; değer verdiklerinle yürüyeceğin kimine uzun kimine kısa bir yolsa.. Sen sadece Sen olabildiğin kadar varsın. Korkarak atamadığın adımlar seni başarıya ulaştırmaz , pervasızca attığın adımlarında sonunu getirebileceği gibi.

Önceliğini bilen hedefe yürüyenlerin kazandığı sonunda altın madalyası dahi olmayan bir yarışsa bu. Peki ya Sen , Bu hayatın neresindesin ?

789 Kisiye Ulasmis

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar