Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Bir Erkeğin Kalbine Giden Yol

Yazar: admin   Tarih : 22 Mart 2016   Kategori: Aşk Evlilik, Tavsiyeler
Sponsorlu Bağlantılar

Bir Erkeğin Kalbine Giden Yol

Günümüzde en çok ilişkilerde yaşanan sıkıntılarda birisi erkeğin paylaşmadığı hisler karmaşasıdır. Genellikle bayanlar hep bu durumdan şikâyetçi ve huzursuzlardır.

Duymak istedikleri duyguları duymak adına birçok savaş verip bir çekişme mücadelesine girerler. Bu mücadele sonucunda da genellikle başarısız olan taraf kadınlar olur ve birçok ilişki bu nedenle de ayrılık ile sonuçlanır.

Fakat atlatılan ince bir çizgi söz konusudur ki, o da erkek beyni ile kadın beyninin aynı yönde çalışmadığıdır. Erkeklerin çalışan beyin kısmı sol iken, bayanların çalışan beyin kısmı sağdır.

Erkekler bu nedenle duygularını kontrol altında tutabilip somut ve parça olarak düşünebiliyor ve dokunsal tercihleri mantıklı buluyorlar. Bayanlar ise olaylara bütün olarak bakıp, daha duygusal ve soyut kavramlarda duygularını kullanıyorlar. Bu nedenle bayanların duygularını ifadeleri bir o kadar kolay ve bir o kadar da yoğundur. Bu açıklama bir bilimsel açıklamadır.

Peki, bilimselliğin dışında etki eden nedenler var mıdır? Elbette ki vardır. Bunların en baskın olanı toplumun erkeği tanımlama şeklidir. Bu tanımlama adı altında genellikle erkeği şekillendirme adın altında var olan kalıpsallaşmış ‘sen erkeksin ‘sözcüğünün varlığıdır.

Başka bir etken olarakta aile içinde yetişme tarzı vurgulanmaktadır. Anne ile erkek çocuk arasında ki iletişimin azlığı ya da sevgi ifadesinin az varoluşu ile içte yaşanan baskın bir sevgi yumağının oluşudur. Bu ileriki dönemlerde kişinin karşıdaki kişiye olan duygularını gene baskın bir şekilde içinde yaşamasına neden olmaktadır.

Bir başka ve en keskin neden ise karşısındaki bayanın kendisinden fazla bir zekâya ve özgüvene sahip olmasıdır. Bu durum erkekte kaybetme korkusu, aşağılanma duygusu ile ezilme hissini yaratması ile erkek her zaman için susmayı tercih edebiliyor.

Öyle ya da böyle bir şekilde hep şikâyet edilen bu durumu azatlamak adına neler yapılabilir sorusuna cevap aramak daha mantıklı bir hal alır zamanla. Çünkü her iki tarafında yoran bir durumdur, duygu paylaşımdaki eksiklikler. Yapılması önerilen birkaç yol;

**Erkek ne şekilde size açılabiliyorsa bırakın o yönde sizinle paylaşımda bulunsun.Sohbet esnasında sorduğunuz soruya net bir cevap alamasanız da dolaylı yollarla bunu ifade etmeye çalıştığına inanarak onu o şekilde kabullenin ve onun dilinden paylaşımlarda bulunmaya çalışın.

**Konu değişimini cümlelerle değilde mimiklerle ifade ediyorsa bunu anlayın ve konuyu uzatmadan değiştirin, fakat nedenin de yüzündeki değişen mimikler olduğunu belirtin. Bir daha kine cümle kurmayı deneyecektir, emin olun.

**Aradığınız duygu cevabını ararken soru sorma şeklinize özen göstererek, soruyu sorguya dönüştürme hatasından mümkün olduğu kadar uzak durun. Sorgu güvensizlik hissini yaratmaya zemin hazırlar ve her defasında sorular sorgu olarak anlaşılarak kişiyi sıkabilir.Bunu yaşamamak adına,sorular kısa ve net olmalı ve erkeğin kafasında bin bir sorunlar varken soruları sormakta ısrar edilmemelidir.

**Erkeğin size paylaşımlarda bulunmasını istiyorsanız bunu önce siz yapmalı ve kendinse güvendiğinizin sinyalini vererek kendinsin de güvenmede bir endişe duymaması gerektiğini hissettirmelisiniz. Özellikle erkeğin paylaşmaktan çekindiği duyguları sizler paylaşarak bunun zor bir olgu olmadığı düşüncesini aşılayabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken şey, ölçüyü aşmamaktır.

**Aynı çizgide ilerlemekten vazgeçin ve karşınızdaki erkeğin sizinle paylaşımda bulunması adına çok konuşuyorsanız susun ya da susuyorsanız konuşun. Susarak iyi bir dinleyici olduğunuzu, konuşarak da bazen konuşmanın kişinin kedi adına iyi hissetmesinde gerekli olduğu sinyalini verin.

Her şeye rağmen durum çözümsüzse ya olduğu gibi kabullenmeyi deneyin ya da bu ilişkinin bitmesi adına kendinize de karşınızdaki kişiye de bir şans verin.

369 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar