Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Belki Bir Gün..

Yazar: Nisa   Tarih : 7 Şubat 2015   Kategori: Genel Bilgiler
Sponsorlu Bağlantılar
Belki Bir Gün

Belki Bir Gün

Belki Bir Gün

Belki bir gün ile başladı geleceğin düşleri. Belki bir gün dedik vaatler verdik , Belki bir gün dedik hiç gerçekleşmeyeceğini bilerek düşler alemine daldık o bir gün geldi geçti ve biz zaman aşımına uğradık karamsarlığın dipsiz kuyularına daldık depresyonla tanıştık. Peki ne oldu o bir güne ne oldu o düşlere..?

Ne olduğu apaçık ortada.. Sen değiştin , zaman değişti Zamanla birlikte o zamana ait olan tüm düşüncelerin değişti. Sadece bir düşünce kaldı belki bir günden geri zaman mı , hayat mı , İnsan mı olanak vermedi neden o belki bir gün umudu taşıdığın Gün gelmedi..Sonrasında yeniden Hayallerine Sığındın yeni Belki bir gün başlıklı umut ışığı barındıran düşler yarattın kendine.

O günler de gelip geçti şimdi dünya üzerinde yarım asır varlığını sürdüren imkanların dahilinde gereğince yaşayan gerektirdiğince düşünen az konuşan çokça düşüncelere dalan bir kişilik oldun. Sen değildin nedeni Seni böyle olmaya iten etkenlerdi sebep. Suçlu arama kısmına geçtiğinde sebep çok neden bi hayli fazla değilmi kendince.

Ben böyle düşünmüyorum ne yazık ki..

Sen o belki bir gün’ü çevrende ki kişileri kendinden önce isteklerine kulak vererek yitirdin. Sen o belki bir gün’ü içinde ki Senin ne istediğini önemsemeyerek ve hatta o sesin sana çığlıklar atarak isteklerini beklentilerini olması gerekenleri haykırarak dile getirdiğinde her defasında susturarak kaybettin..

Sen öyle bir Sen oldun ki ; aŞık olduğun ve ömrü hayatında bir kez böylesine duygular hissedeceğin kişiyi çevrenin olumsuz baskıları ve geleceğe dair kaygılarından sebep yitirdin. Sen öyle biri oldun ki ; Sevdiğin meslek için adımlar atmak yerine çevrendekileri daha iyi imkanlarla yaşatmak için bir türlü sevemediğin mesleğe yöneldin. Sen öyle biri oldun ki ; Sen’den hariç bir çok kişi barındı içinde onlar için yaşadın , onlar için kararlar aldın, adına da ferakarlık ismini verdin kendini avuttun. Takdirler bekledin..

Çok Karamsarım değilmi.. Farkındayım.. 🙂 Sana zamanı geri getiremem işin en komik tarafı o zaman sana yeniden verilse dahi değişmeyen Sen yenilenip ,silkelenmediğin sürece bir fark yaratmaz aynen sil baştan gerisin geri yaşarsın.

O belki bir gün dediğin ama bir türlü gelmeyen günleri Sen korkakça atamadığın adımlar sayesinde kaçırdın. Kendin için hayır demeyi bilmek yerine bir zaman aralığında yanında bulunan ve sonrasında kaybolan siluetler için evetlerle yitirdin. Kendini dinlemediğin sürece de yitirmeye devam edeceksin.

Bu gün ”bırak delimisin Sen ne uğraşıyorsun bir gün can vereceksin” diyen kişileri umursamayıp kendine inandığı ve bildiği doğrunun arkasından yürüyen kişi tarafından gecelerini ışıkla aydınlatıyorsun. İmkanları olmayan ama iç Sesini dinleyen olumsuz tüm sözlere karşı sadece kendine inanan kişiler tarafından teknoloji ile hayatını renklendiriyorsun.

Hepimiz hayat Han’ında zamanla yolculuk yapan gelip geçici kişileriz. Yaptığımız suya yazı yazmak misali ne kadar yazarsan yaz çizersen çiz hayat denizindeki zaman dalgası o yazıları silecek. Aramızdan sadece şanslı olanların değil.. Sadece kendilerine inananların zamana attıkları imzalar dünya var olduğu sürece okunur olacak..

Belki bir Gün diyerek verdiğiniz tüm sözlerin , Kurduğunuz tüm düşlerin gerçekleşmesi dileklerimle..

624 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar