Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Bebeklerde Göbek Fıtığı Nasıl Anlaşılır

Yazar: admin   Tarih : 24 Mart 2016   Kategori: Sağlık, Tavsiyeler
Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Göbek Fıtığı Nasıl Anlaşılır

Bebeklerde göbek fıtığı genel olarak kendi kendine düzelmektedir. Hemen hemen hepsi bir yıl içerisinde tamamen ortadan kalkar. Her ay bebekleri yakın bir  şekilde takip edilmesinde fayda vardır. Doktor tarafından düzenli olarak takip edilmelidir.

Bazen fıtık beklenenden fazla büyüyebilir. Ama kendiliğinden geriler sonra. İz bırakmadan düzelir. Çok nadir durumlarda estetik olarak göze hoş görünmediği durumlarda küçük bir cerrahi müdahale düzeltilebilir. Göbek fıtığı herhangi bir sorun oluşturmaz. Bu nedenle o bölgeye bitki koymak yada farklı birtakım şeyler sarmak bir tedavi yöntemi değildir. Göbek etrafına ilaç krem sürmenin de faydası yoktur. Hiçbir şey yapmadan kendiliğinden geçmesini sağlamak daha uygun bir yoldur.

Göbeğin etrafında bit çıkıklık varsa göbek fıtığı denir. Gözle görülen bir durumdur. Teşhisi koyduktan sonra yakın bir takip yeterlidir. Göbek fıtığı bebeğin sağlık durumunu tehlikeye atacak rahatsızlıklara neden olmaz.

Bebeklerde göbek fıtığı göbek halkasının açık kalmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Anne karnında iken bebeklerin beslenmesi bu göbek etrafındaki gelen damarlardan olmaktadır. Doğumdan sonra bu damarlar kapanır. Bazı durumlarda bu göbek halkası kapanmaz ve bağırsaklar dışarı çıkar. Zamanla bu durum düzelir.

568 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar