Rahat Sohbet.NET – Chat Bloğu

Reklamlar

Aşk Network İşidir

Yazar: admin   Tarih : 3 Ekim 2016   Kategori: Aşk Evlilik, İlişkiler
Sponsorlu Bağlantılar

Aşk Network İşidir

Aşk Network işidir. Aşk, her zaman moda, her yaşta hedef, herkes için ihtiyaç. Yine de aşk herkesin kolayca ulaşabildiği bir şey değil. İnsanlar yalnızlıklarıyla hep mücadele eder- kimileri etmiyormuş gibi görünse de eder. Tabi ki aşk ve ilişkiler illaki iki kişi arasında olabileceğinden bu mücadeleyi amiyane tabirle; ininden çıkıp sosyal ortamlara karışmayanlar hiçbir zaman başaramayacaktır. Her ne kadar Bu işler nasip kısmet işi  deyip pasif bir tavır içinde olsak da biliriz ki bir şekilde sosyalleşmezsek nasibimiz hediyelik pakete sarılıp zembile konulup gökten başımıza atılmayacaktır.

 

Herkes bu iş için sürekli değişen zengin bir network gerektiğini bilir yada sezer. Genelde bazı çekincelerden veya atalarımızın Komşu kızı sümüklü olur- deyişindeki gibi çok el altındaki insanların cazip olmayışından dolayı;iş arkadaşları veya yakın arkadaşlar aşklı ilişkilerde potansiyel oluşturmaz. Bundan sonra herkes kendi çapında Piyasa arştırmasına geçer. Gereksiz dil kurslarına, bir daha gerisi gelmeyecek, resim, müzik, hobi kurslarına gidilir. Zenginseniz uçakların birinci sınıfında yolculuk edilir, hemcinsleriyle lüks otellere tatile gidilir. İş yerindeki seminerlere alaka duysan da duymasan da yazılır hatta üstüne para verilir. Köpek alınır, hedef alınan muhitlerde gezdirilir. Diğer köpek sahipleriyle ahbaplıklar kurulur. Karşı cinsi tavlamaya meyilli arkadaşlarla takılınır, onun networkundan ve ya yeteneklerinden feyizlenmeye çalışılır. Sanal alemde sahte, güvensiz bir o kadar kompleksli kimliklerle kendimi saklasam ama herkesi avlasam tavırlarla gezilir.

 

Keşke bunları networkumuz yani (sosyal) ağlarımız daha zenginken , gençlik son demlerine yaklaşmamışken daha da önemlisi armudun sapı üzümün çöpü sendromu başlamamışken akıl edebilsek. Ama genelde işler zora girince bu yollar öylesine denenmeye başlar sırayla.

 

Aşk illa ki çevre işidir, eş dost tavsiyeleri, dini çevreler, entelektüel çevreler,iş çevreleri , sanat çevreleri, hatta sanal çevreler bile buluşturur insanları.

 

Konu insan olunca herzaman dikkatli olmak lazım aslında, burada dikkat kelimesini vurgulamak amaçlı tanık olduğum bir kaç olayı özetlemek isterim. Sanal ortamda tanışıp evlenen beş çift tanıdım , bunların hepsinin çocukları oldu evlilikleri hala sürüyor.Bir tanesi var ki adam eskiden de adam yaralama suçu olan biriyken akkaşık ayağına yatıp sanal ortamda tavladığı iyi bir kadınla evlendi. Çocukları daha ilkokul çağındayken de ihtiyacı olmadığı halde hırsızlık yaparken yakalandığı evin sahibini öldürüp hapse girdi.Yine bir diğer seçme yaşanmış hikaye; psikolog bir kadın tatilde tanışıp sadece bir ay flört ettiği bir adamla evlendi, kısa süre sonra da adamın ileri derecede bir şizofren hastası olduğunu öğrendi ve boşandı.Kariyerini de değiştirdi, bir daha psikologluk yapamayacak kadar suçluluk hissetti belki de… Sosyal zekası yüksek, insanların duymak istediklerini çabucak keşfeden ama kötü niyetli insanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

 

Tedbirinizi, hevesinizi ,aşka aşık yüreğinizi derleyin toplayın sırt çantanıza, haydi dışarı çıkın şimdi. Aşk Network işidir.

340 Kisiye Ulasmis
Etiketler:

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.Sohbet Girişi

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar